E-B?ltene Kaydol

GIDA MAKINALARIGIDA MAKINALARI

Makarna Makinaları

Makina Genel Özellikler

  • Imperia Restoran Tipi Makarna Makinası
  • Imperia restoran tipi ile 21 cm genişliğinde makarna hamuru açabilir.
   2mm. Spaghetti – 1.5 mm. Capelli d’Angelo – 4mm. Tagliatelle – 4mm. desenli Trenette – 6.5 mm. Fettuccine – 12mm. Lasagnette – 12mm. desenli Reginette Lasagnette bıçakları ile çeşitli makarnalar kesebilirsiniz.
   1932 yılından beri makarna makinaları üreten Imperia firması kendi konusunda lider marka olmayı sürdürürken, geçtiğimiz yıllarda La Monferrina firmasını satın alarak büyümesini artırmaya devam etti.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Nina Hamur Açma ve Kesme Makinası
  • NINA hamur açma ve kesme makinası oldukça basit, kompakt, masaüstü bir makinadır.
   NINA hamur açma ve kesme makinası çok farklı kalınlıklarda makarna hamuru açabilir;2 ve 6 mm. genişliğinde makarna kesebilir.
   Özel Kesme Üniteleri: Sipariş üzerine; NINA modeline özel kesim bıçakları takılabilir. (1,5 - 4 - 8 - 24 mm. olarak)
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • PNuova Makarna Makinası
  • PNOUVA makarna makinası hem hamur yoğuran hem de hamur açan bir modeldir. Ayrıca birçok farklı aksesuarı ile çok amaçlı bir makinaya dönüşerek ravioli, tagliatelle, gnocchi yapımına olanak tanır.
   PNOUVA makarna makinası yoğurma işlemi ile hamur açma işlemlerini aynı anda yapabilir. Kullanımı oldukça basit ve pratiktir; bakım ve temizleme işlemleri için tamamen sökülebilir. Makinanın dış yapısı özel bir alüminyumdan, makarna hamurunun temas ettiği her yer ise paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   Opsiyonel Aksesuarlar: 1- Makarna Kesme Ünitesi; 3 farklı ölçüde uzun makarna yapar. 2, 6 ve 12 mm. kesme bıçağı bulunur.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Dolly Makarna Makinası
  • DOLLY makarna makinası küçük, kompakt ve güvenilir, masaüstü bir makinadır. Orta ölçekli restoranlar ve butik işletmeler için ugundur. Hem de ev yapımı güzel makarna yemek isteyen insanlar için uygundur.
   DOLLY makarna makinası hem her türlü un ile çalışarak hamur yoğurabilen, hem de farklı kalıplar sayesinde uzun ve kısa makarna üretebilen bir makinadır. Kısa makarna üretiminde kullanılan kesim bıçağı da makina ile birlikte verilir. Makinanın dış yapısı ve makarna hamurunun temas ettiği bölümler paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   DOLLY makarna makinası ile yapabileceğiniz makarna şekillerini görmek için tıklayınız.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • P3, P6, P12 Makarna Makinası
  • P3, P6 ve P12 makarna makinaları otomatik ve extruder sisteminde çalışan makinalardır. Bu makinalar her türlü un ile çalışabilir. Kalıpların değişimi ile çeşitli makarnalar üretilebilir.
   P3, P6 ve P12 makarna makinaları taze makarna üretmek isteyen tüm işletmeler için uygundur. Tüm modeller makarna hamurunu kendi yoğurma haznesinde yoğurur. Kullanımı kolaydır. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   P3, P6 ve P12 makarna makinalarında kolay bakım ve temizleme için makina sökümünü kolaylaştıran merdane ve vida, hızı ayarlanabilen otomatik makarna kesici ve hızlı kuruma için fan mevcuttur. (P6, P12 modellerinde) Makinanın altında paslanmaz çelik tekerlekli servis masası bulunur. Su soğutma P6'da opsiyonel P12'de ise standarttır.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • P30, P150 Makarna Makinası
  • P30, P150 makarna makinaları yarı endüstriyel makinalardır.
   P30 makarna makinası otomatik ve güvenilir bir makinadır. Bu model her türlü un ile çalışabilir. Kalıpların değişimi ile çeşitli makarnalar üretebilir.
   P30 makarna makinası otomatik kesim ve formlama (nest) makinaları, ravioli makinaları ve cappelletti makinaları ile de kombine edilebilir. Kullanımı kolaydır. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Pidue Makarna Makinası
  • PIDUE makarna makinası çift ya da tek yoğurma haznesine sahip 168 mm. genişliğinde ve 2,5 mm. kalınlığında makarna hamurunu açabilen otomatik bir makinadır.
   PIDUE makarna makinasının çift hazneli modelinde üst hazneye yerleştirilen extruder kafası (kısa kesim makarna yapma ünitesi) iler istenilen her çeşit makarna üretimi bronz ya da PTFE kalıpların değişimi ile sağlanır. Bronz kalıplar tırtıklı makarna yapımı için uygundur, PTFE kalıplar ise pürüzsüz kaygan makarna üretimi için uygundur. Kısa kesim makarna üretimi için kesim bıçağı bulunmaktadır.
   PIDUE makarna makinasının dış yapısı özel bir alüminyumdan, makarna hamurunun temas ettiği her yer ise paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • P2 Pleasure Makarna Makinası
  • P2 pleasure makarna makinası birleşmiş bir makinadan çok daha fazlasıdır. Makarna profesyonelleri için eksiksiz bir atölye gibidir ve her türlü üretim ihtiyacına cevap verir.
   P2 pleasure makarna makinalarının ana modeli PIDUE modelidir. P2 Pleasure makarna makinası PIDUE makarna makinası ile ravioli makarna makinalarının kombinasyonundan oluşmuştur. Çok çeşitli kalıpların değişimi ile hem kısa, hem uzun makarna üretimine ve ravioli ünitesi ile de çok çeşitli şekillerde ve ölçülerde ravioli üretimine olanak sağlar.
   Aksesuarlar: 1- Tagliatelle Otomatik Kesme Ünitesi
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • RST 160, 250 Ravioli Makarna Makinası
  • RST 160 ve RST 250 ravioli makarna makinaları çift makarna yaprağı ile çalışan, değiştirilebilen kalıpları sayesinde farklı şekillerde (kare, yuvarlak, yarım ay, üçgen, balık şekilli, mantar şekilli, balık şekilli ya da kalp şekilli vb.) ve farklı dolgular ile ravioliler üretir. Kullanımı kolaydır. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   RST 160 ve RST 250 ravioli makarna makinalarının piston tipi dolum ve besleme mekanizması vardır. (miktar çalışma esnasında ayarlanabilir.) Diğer bir model olan RST 160A aralıksız, sürekli dolum ve besleme mekanizması ile çalışır.
   Aksesuarlar: Makarna Kesme Ünitesi; İsteğe bağlı olarak RST 160 ve RST 250 ravioli makarna makinaları uzun makarna yapma ünitesi (tagliatelle, tagliolini, pappardelle, lasagne vb. farklı kalınlıklardaki uzun makarnalar) ve değiştirilebilir kalıplar ile sipariş edilebilir. Makarna hamurunun kalınlığı ve boyu ayarlanabilir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Tortellini Makarna Makinası
  • Tortellini makarna makinaları farklı şekillerde cappelletti ya da tekli makarna yaprağından ravioliler üretir. Kullanımı kolaydır. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   Tortellini makarna makinasının arkasına hamur besleme için extruder tipi P12 RC 140 cappelletti makarna makinası; PIDUE veya P12 ile, RC 265 cappelletti makarna makinası ise P30 modelinden gelen açılmış makarna hamuru ile beslenir. Üretim hattındaki beslenme kontrolü sensör ile sağlanır.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Tagliatelle Makarna Makinası
  • Tagliatelle makarna makinası P30 makarna makinasında yapılan hamur tabakasını otomatik olarak alır. Tagliatelle makarna makinasıne verilen hamurun kesim kalitesinin artırılması için, makina yüzeyinde fan vasıtası ile hafif olarak kurutulur. Kurutulan hamur, seçilecek bıçakla kesilerek kuş yuvası şeklinde makina tarafından alınan boş tepsilere otomatik olarak dizilir. İsteğe bağlı olarak çıkan tepsiler pastörizasyon hattına ya da kurutma odalarına gönderilir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Gnocchi Makarna Makinası
  • Yaklaşık 15 ile 30 kg. arasında üretim kapasitesi vardır.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • K300, K600 Makarna Makinası
  • K300, K600 makarna makinaları endüstriyel makinalardır.
   K300, K600 makarna makinaları otomatik kısa ve uzun makarna üretim hatlarıdır.
   K300, K600 makarna makinaları ile saatte 300 ila 600 Kg. makarna üretebilirsiniz.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Statik Makarna Kurutma Odaları
  • Statik makarna kurutma odalarında makarna tepsi arabası 25 adet tepsi alabilir. Tepsiler ortalama 4 Kg. makarna alabilir. 1, 2, 4, 6 ve 8 arabalık kurutma odaları mevcuttur. Paneller sert ahşap çam çerçeve ile kaplanmıştır. Dış levhada poliüretan köpük ile izolasyon vardır. İzolasyonlu paneller ile birlikte tüm iç ve dış sıcak noktaları ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir kurutma odasıdır.
   Statik makarna kurutma odası; makarna dışında sebze ve diğer gıdalar için kullanılabilir.
   Statik makarna kurutma odalarında, kurutma süreci otomatik olarak bilgisayar tarafından programlanır.Her ürüne ait program bilgilerini saklayabilirsiniz.Her ürün için kullandığınız program ile havalandırma, sıcaklık ve nem denetimleri otomatik olarak yönetilir.Çeşitli programlama imkanları ile parametreler uygun olan program değişikliğini yapması için izin verir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Makarna Pastorizasyon Hatları
  • Taze ya da dolgulu her çeşit makarna ömrünü uzatmak için ideal bir makinedir.
   Makine ısı kaybını en aza indirecek şekilde dizayn edilmiştir. Harcanan ısının %90-92 kadarı geri kazanılır.
   Kolayca çıkartılabilir kapağı sayesinde temizliği son derece kolaydır.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Cilindro Hamur Açma Makinası
  • CILINDRO hamur açma makinası 170 (170 mm. genişliğinde), 340 (340 mm. genişliğinde), 420 (420 mm. genişliğinde) modelleri ile hızlı ve farklı ebatta pratik hamur açıcıdır.
   CILINDRO hamur açma makinası farklı kalınlıklarda ve hatta çok ince hamurlar açabilir. Bu makarna açıcıları hamur yoğurma hazneleri ile birlikte de kullanılabilir.
   CILINDRO hamur açma makinasının dış yapısı özel bir alüminyumdan, makarna hamurunun temas ettiği her yer ise paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Multipasta - Makarna Kesme Aparatı
  • Multipasta ravioli - makarna kesme aparatı çok amaçlı bir model olup, üretim ağındaki birçok model ile biraraya getirilebilir. Değiştirilebilen kalıpları sayesinde hem çift yapraklı ravioli üretebilir, hem de tagliatelle yapabilir.
   Multipasta ravioli - makarna kesme aparatında ravioli için iç dolum gramajını ayarlama mekanizması ile tagliatelle için hamur kalınlığını ayarlayabilme mekanizması mevcuttur.
   Multipasta ravioli - makarna kesme aparatı PNUOVA Makarna Makinası, PIDUE Makarna Makinası ve P6 Makarna Makinası ile birleştirilebilir. İstenildiğinde bağımsız çalışabilecek şekilde de satın alınabilir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • RC140, 265 Cappelletti Makarna Makinası
  • RC 140 ve RC 265 cappelletti makarna makinaları farklı şekillerde cappelletti ya da tekli makarna yaprağından ravioliler üretir. Kullanımı kolaydır. Yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
   RC 140 cappelletti makarna makinası; PIDUE veya P12 ile, RC 265 cappelletti makarna makinası ise P30 modelinden gelen açılmış makarna hamuru ile beslenir. Üretim hattındaki beslenme kontrolü sensör ile sağlanır.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Noodle Üretim Hattı
  • Kaynar su ilavesi ile 2-3 dakika içerisinde yemeğe hazır hale gelen hazır noodle ların üretiminde 2 süreç vardır. Üretim süreçi un, tuz ve su gibi hammaddelerin miksere katılması ile başlayıp istenilen şekil ve istenilen ölçülerde, paketlenmeyen hazır noodle haline gelene kadar devam eder ve birçok makineden oluşur. Paketleme süreçi ise tüketilmeye hazır olan noodle ların içerisine sos, baharat, çatal gibi yan ürünlerin ilave edilip bardak ya da paket noodle şeklinde paketlenmesi süreçlerini kapsar. Bu iki süreçte de bir çok makine görev alır.
   Üretim süreçinde su tankları, besleme ünitesi, mikser, birleştirici silindir ünitesi, inceltici silindir ünitesi, kesme ünitesi, buhar ünitesi, kızartıcı ya da kurutucu, soğutma ünitesi gibi makineler görev yapar.
   Paketleme süreçinde ise yuvarlak ya da kare noodle üretim şekline göre bardak noodle ise kapak kapama ve sealing makinesi kare paket noodle ise yatay paketleme makinesi, yan ürünleri otomatik atan dispenserler, yan ürün paketleme makineleri, kartonlama makineleri ve shrink makineleri gerekmektedir. Paketleme süreçindeki bazı işlemler makinesiz manuel olrak da yapılabilir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Mini Noodle Üretim Hattı
  • Kaynar su ilavesi ile 2-3 dakika içerisinde yemeğe hazır hale gelen hazır noodle ların üretiminde 2 süreç vardır. Üretim süreçi un, tuz ve su gibi hammaddelerin miksere katılması ile başlayıp istenilen şekil ve istenilen ölçülerde, paketlenmeyen hazır noodle haline gelene kadar devam eder ve birçok makineden oluşur. Paketleme süreçi ise tüketilmeye hazır olan noodle ların içerisine sos, baharat, çatal gibi yan ürünlerin ilave edilip bardak ya da paket noodle şeklinde paketlenmesi süreçlerini kapsar. Bu iki süreçte de bir çok makine görev alır.
   Üretim süreçinde su tankları, besleme ünitesi, mikser, birleştirici silindir ünitesi, inceltici silindir ünitesi, kesme ünitesi, buhar ünitesi, kızartıcı ya da kurutucu, soğutma ünitesi gibi makineler görev yapar.
   Paketleme süreçinde ise yuvarlak ya da kare noodle üretim şekline göre bardak noodle ise kapak kapama ve sealing makinesi kare paket noodle ise yatay paketleme makinesi, yan ürünleri otomatik atan dispenserler, yan ürün paketleme makineleri, kartonlama makineleri ve shrink makineleri gerekmektedir. Paketleme süreçindeki bazı işlemler makinesiz manuel olrak da yapılabilir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Kelebek Makarna Üretim Hattı
  • Taze kelebek makarna üretim hattı hamur karıştırıcı, açıcı, kelebek şeklinde formlayıcı, pastörizasyon, titreşimli ön kurutma, paketleme makinesi ve çeşitli taşıyıcı konveyör ve asansörlerden oluşur.
   Saatte 80 ya da 120 kg üretim seçenekleri mevcuttur. Renkli ya da renksiz üretim yapılabilir. 1- 300 mm açılmış makarna hamuru ile beslenir. Hamuru kelebek makarna şeklinde bağlar.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...
  • Şeritli Renkli Makarna Makinesi
  • Hamur mikseri 3 farklı haznesi sayasinde 3 farklı renkte makarna hamuru hazırlayabileceğiniz mikserdir. Saatte 50 Kg üretim kapasitesine sahiptir
   Hamur açıcı 3 farklı haznesi sayasinde 3 farklı renkte makarna hamurunu şeritler halinde renkli olarak 2mm kalınlığında, 300 mm genişliğinde aça Saatte 110 Kg üretim kapasitesine sahiptir.
   Detaylar ve Makina Videosu için tıklayınız...

Makina Markaları

Pasfil Makine
Kulp
Bralyx
La Monferrina & Imperia
ABM
Quantum
BE&SCO
Nylas
Friul
Minipack-toro
ABM
De Danieli
Stocco Impianti
Osttiroler Getreidemühlen
Gaser
GreekPak
Ferneto
Pama Roma
Pavoni
Hasborg
Ovo TECH